Yağlama Ürünleri

Yağlama, temas halindeki hareketli yüzeyler arasına sürtünmeyi azaltan bir filmin eklenmesiyle sürtünme ve aşınmanın kontrol edilmesidir. Kullanılan yağlayıcı sıvı, katı veya plastik bir madde olabilir.


Bir yüzeyi yağlamak için birçok farklı madde kullanılabilir. Yağ ve gres en yaygın olanlardır. Gres, kıvamını elde etmek için yağ ve yoğunlaştırıcı bir maddeden oluşurken, yağ aslında yağlayan şeydir. Yağlar sentetik, bitkisel veya mineral bazlı olabileceği gibi bunların bir kombinasyonu da olabilir. Uygulama, genellikle baz yağ olarak adlandırılan, hangi yağın kullanılması gerektiğini belirler. Ekstrem koşullarda sentetik yağlar faydalı olabilir. Çevrenin önemli olduğu durumlarda, bitkisel bazlı yağlar kullanılabilir.

<p>Yağlama, temas halindeki hareketli yüzeyler arasına sürtünmeyi azaltan bir filmin eklenmesiyle sürtünme ve aşınmanın kontrol edilmesidir. Kullanılan yağlayıcı sıvı, katı veya plastik bir madde olabilir.</p><p><br></p><p>Bir yüzeyi yağlamak için birçok farklı madde kullanılabilir. Yağ ve gres en yaygın olanlardır. Gres, kıvamını elde etmek için yağ ve yoğunlaştırıcı bir maddeden oluşurken, yağ aslında yağlayan şeydir. Yağlar sentetik, bitkisel veya mineral bazlı olabileceği gibi bunların bir kombinasyonu da olabilir. Uygulama, genellikle baz yağ olarak adlandırılan, hangi yağın kullanılması gerektiğini belirler. Ekstrem koşullarda sentetik yağlar faydalı olabilir. Çevrenin önemli olduğu durumlarda, bitkisel bazlı yağlar kullanılabilir.</p>

Copyright © 2024 | FM Civata Hırdavat | Tüm hakları saklıdır. | Design By Cogen® Yazılım, Ankara Web Tasarım